Spotkanie KRSWK z Prezydentem Republiki Malty dr. Georgem Williamem Vella – 28 stycznia 2020, Sala Senacka, Collegium Novum UJ

Spotkanie KRSWK z Prezydentem Republiki Malty dr. Georgem Williamem Vella –  28 stycznia 2020, Sala Senacka, Collegium Novum UJ

W dniu 28 stycznia 2020 roku Uniwersytet Jagielloński odwiedził Prezydent Republiki Malty dr George William Vella. Jednym z pierwszych punktów wizyty było spotkanie z władzami UJ oraz rektorami, członkami Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa. Spotkanie odbyło się w Sali Senackiej Collegium Novum UJ.

Podczas spotkania rozmawiano na temat poszerzenia współpracy naukowej i dydaktycznej pomiędzy uczelniami krakowskimi i maltańskimi, a także działań podejmowanych w szkolnictwie wyższym na rzecz internacjonalizacji.

Następnie Państwo Rektorzy KRSWK udali się do Auli Collegium Novum gdzie wraz z zaproszonymi gośćmi wysłuchali wykładu Pana Prezydenta pt. „Present Global Challenges”, poświęconego globalnym wyzwaniom współczesnego świata.

Rektorzy KRSWK mieli już okazję spotkać się z Panem Prezydentem w dniu 19 czerwca 2019 roku, w Pałacu Prezydenckim w Valetcie. Delegacja rektorów uczelni krakowskich w dniach 15-19 czerwca 2019 roku uczestniczyła w służbowym wyjeździe na Maltę, którego głównym organizatorem była Konsul Honorowa Malty Pani Agnieszka Kamińska.